מרזבים ומערכות ניקוז

אם בעבר מערכות ניקוז היה תפקיד אחד ברור ומוגדר, לאסוף את מי הנגר מרזביםמהגג ולנקזם. כיום מרזבים פרט לשימוש הייעודי שלהם מהווים פריט עיצובי המשתלב בקו האדריכלי של הבית.

מרזבי גגות בעידן העכשווי עשויים חומרים שונים בהתאם לדרישות העיצוביות של הלקוח והמפרט האדריכלי שהוא בחר: מרזבי אלומיניום, מרזבי אבץ, מרזבי נחושת, מרזבי אבץ מיושן וגם מרזבי פח.

למרזבים יש חלק ניכר ותפקיד חשוב במניעת נזקי הגשם למבנה המגורים ולסביבתו:

  • מרזבים מונעים את ספיגת מי הגשמים וחדירת רטיבות בקירות הבית ההיקפיים, בעדני חלונות ודלתות.

  • מרזבים מסייעים בפיזור המים הניגרים מהגג אל מערכת הביוב, גינת הצמחים או איסופם לתוך מערכת מיחזור מי גשמים הביתית, ומונעים את התנפחות הרצפה מעודף המים בקרקע תחתיה והצטמקות בהתייבשות, תופעה שגורמת לעומס על מבנה והריצוף ולהיווצרות סדקים בקירות וברצפה.

  • מרזבים עוצרים את ירידת הגשמים ישירות מהגג בחוזקה לאדמה, ובכך מונעים נזקים לאדמה ולקירות סביבה שסופגים את קלחי המים מהגג.

  • מרזבים מונעים את רעשי הנגר הנוצרים בעת נפילת מים חוזרת מגובה.

מרזבמרזבים מתפקדים גם במערך האסטטי של המבנה פרט להיותם פריט עיצובי הם מונעים התזת משקעים כגון בוץ על קירות המבנה כתוצאה מקילוחם מהגג וכך מונעים הצטברות כתמים מכוערים על הקירות.

חברת טופ גג מתמחה בהתקנת מרזבים ומערכות ניקוז נגר בגגות לבתים פרטיים וכן בבניית מערכות ניקוז לתעשייה ולחקלאות. כמו כן אנו מעניקים שירותי תחזוקה וניקיון של מערכות ניקוז ומרזבים.